Nowoczesne gospodarstwo rolne
Foto
Agroland Sp. z o.o. istnieje od maja 1996 roku.

Przedmiotem działalności spółki jest:
  • Produkcja roślinna. Gospodarujemy na 580 ha. Uprawiamy pszenicę ozimą około 250 ha, rzepak ozimy 120 ha, buraki cukrowy 40 ha, cebula 6 ha, ziemniaki 13 ha, kukurydza 146 ha, gorczyca 5 ha.
  • Produkcja zwierzęca. Hodujemy kurczaki brojlery około 192 tys. szt. oraz jako hobby strusie afrykańskie 6 szt.
  • Usługi i doradztwo rolnicze w zakresie siewu, oprysku, pielęgnacji, omłotu zbioru, suszenie oraz przechowywanie płodów rolnych. Prowadzimy skup rzepaku, pszenicy oraz kukurydzy.
  • Produkcja materiału siewnego: reprodukcja odmian rzepaku oraz pszenicy ozimej.
  Agroland zatrudnia 9 osób specjalistów w obsłudze bardzo nowoczesnego skomplikowanego oraz skomputeryzowanego sprzętu rolniczego, wykorzystującego nowinki techniczne oraz nowoczesne technologie uprawy.

Dające ekonomiczne zadowolenie zauważalne przez IERiGŻ w Warszawie plasujące gospodarstwo w rankingu najlepszych na 8-ym miejscu w 2001 roku.

W 2005 roku otrzymałem wyróżnienie od Ministerstwa Rolnictwa medal „ Zasłużony dla Rolnictwa”. Zaś w 2007 roku w ogólnopolskim konkursie „Farmer Roku” wyróżniony za wielostronną produkcję rolną i aktywność środowiskową.
 
 
 
Gospodarstwo przoduje pod względem wyposażenia w maszyny rolnicze do uprawy roli, siewu, nawożenia, pielęgnacji roślin oraz ich zbioru.

Ziarna zbóż, a szczególności kukurydzy po przesuszeniu we własnej suszarni wykorzystującej piec na biomasę przechowywane jest w magazynach zbożowych o pojemności 7000 ton. Pozwala to na wykorzystanie koniunktury na rynku zbóż i sprzedaż produktów w korzystnych cenach.
 

 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 
47-300 Krapkowice, Ligota 17, tel. 77 466 16 85
e-mail: info@agrolandligota.pl